فروش ورق گالوانیزه و ورق سیاه

ورق گالوانیزه و ورق سیاه

ورق گالوانیزه از ورق روغنی (ورق های سرد) تولید می شود که ورق ها طی پروسه ای نسبتاً طولانی در تمام سطح ورق مقدار چندین میکرون فلز روی را در سطح ورق می نشانند تا ورق در مقابل زنگ زدگی مقارم شود و هر چقدر مقدار فلز روی (zn) بیشتر پوشانیده شده باشد اصطلاحاً کتینگ ورق بالاتر می رودپوششی از روی توسط دستگاه های مخصوص روی سطح ورق فولادی را می پوشاند و اصطلاحا ورق گالوانیک می شود که سطحی صاف و سیقلی به ورق می دهد و همین امر منجر به استفاده از آن در اموری که روی کار مشخص باشد می شود. ورق گالوانیزه در مقابل خوردگی مقاومت بالایی دارند و حتی با شکسته شدن سطح اولیه آنها نیز دچار زنگ زدگی نخواهند شد.

استانداردهای متفاوتی حداقل ضخامت پوشش های گالوانیزه را تعیین می کنند.حداقل ضخامت پوشش توسط گالوانیزه کنندگان تعیین می شود ومهمترین فاکتورهایی که ضخامت و ظاهر پوشش گالوانیزه را تحت تاثیر قرار می دهد عبارتند از:

 • ترکیب شیمیایی فولاد
 • شرایط سطحی
 • کار سرد انجام شده روی فولاد قبل از گالوانیزه
 • زمان غوطه وری در حمام
 • نرخ خارج کردن از حمام
 • متالورژی فرایند گالوانیزه
 • نرخ سرد کردن فولاد 

از ورق گالوانیزه در ساختن لوازمی مثل لوله بخاری ، کانال کولر ، کابینت آشپزخانه ، شیروانی منازل ، لوله‌های آب و هر جا که احتمال خوردگی آهن و خسارت وجود دارد، استفاده می‌شود.

WhatsApp Image 2021 05 17 at 01.43.35 9

قیمت ورق گالوانیزه و ورق سیاه

قیمت ورق گالوانیزه به نسبت کیفیت آن متفاوت است در ایران کارخانه های متعددی اقدام به تولید و عرضه ورق گالوانیزه می کنند که قیمت ورق گالوانیزه هر کارخانه با دیگری تفاوت دارد و محصول نهایی آنها با نام خود کارخانه شناخته می شود. از جمله آنها می توان به ورق گاروانیزه کاشان، ورق گاروانیزه هفت الماس، ورق گاروانیزه شهرکرد، ورق گاروانیزه تاراز اشاره نمود. در بازار ایران علاوه بر محصولات تولید داخل ورق گالوانیزه کره، ورق گالوانیزه چین، ورق گالوانیزه قزاق و ورق گالوانیزه هند نیز موجود است.

قیمت روز ورق گالوانیزه و ورق سیاه را میتوانید از ما بپرسید. 

فروش ورق گالوانیزه و ورق سیاه در تولید صنعت بیجین پارس در تناژ بالا به قیمت کارخانه می باشد و در تناژ پایین نیز فروش ورق گالوانیزه به مناسب ترین قیمت انجام می شود.

شماره تماس دفتر : 22193493 – 22193494-021 ساعت 8:30 – 17

WhatsApp Image 2021 05 17 at 01.43.35 1

یکی از ویژگی های ورق گالوانیزه این است که چنانچه پوشش آن از بین رفته و یا سطح آن خراشیده شود باز هم خورده و زنگ زده نمی شود. به همین دلیل ورق گالوانیزه بیشتر در مواردی استفاده می شود که به دلیل قرار گرفتن در معرض رطوبت امکان خوردگی و زنگ زدگی ورق وجود دارد. از جمله کاربرد ورق های گالوانیزه می توان به پوشش های بیرونی ساختمان، دیوارها، پوشش سقف گلخانه ها و شیروانی ها، ناودان ها و لوله ها، بدنه و سقف سوله ها و سالن ها، صنعت ماشین سازی، تولید لوازم خانگی، پانلها و تابلوهای برق،‌ مخازن و همچنین تولید لوازمی مانند سیستم های تهویه هوا، لوله بخاری، مجراهاي هوا و دودكش ها، کانال کولر و کابینت آشپزخانه اشاره کرد.

روش تولید ورق سیاه

برای تولید ورق ها در صنعت به طور کلی از ۲ نوع روش استفاده می شود:

 • نورد گرم
 • نورد سرد

در طی فرآیند نورد گرم ورق های سیاه تولید می شود و در طی فرآیند نورد سرد ورق روغنی تولید می شود که ما در این مقاله به توضیح نحوه تولید ورق های سیاه می پردازیم.

ابتدا به این موضوع می پردازیم که چرا به ورقی که با نورد گرم تهیه می شود ورق سیاه می گویند.

علت این موضوع آن است که مواد خام اولیه که در تولید این ورق ها به کار می رود در دماهای بسیار بالا ذوب می شوند و ظاهر آن ها سیاه و کدر می شود و به همین دلیل رنگ ظاهری آن ها ؛ به ورق های تولید شده ورق سیاه می گویند.

برای ساخت این ورق ها از تختال استفاده می شود. به این صورت که ابتدا تختال ها را وارد یک کوره با دمای ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد می کنند ؛ در واقع دمای کوره را از دمای تبلور بالاتر می برند که این عمل به علت جلوگیری از کریستاله شدن فولادها انجام می شود. پس از پایان یافتن این مرحله از تختال هایی که حرارت دیده اند به علت گرمای زیاد یک پوسته اکسیدی روی آن ها تشکیل شده است که لازم است این پوسته حتما از بین برود. پس تختال بیرون امده از کوره را پوسته شویی می کنند که این عمل باعث می شود دمای تختال به طور اهسته کاهش یابد.

پس از پوسته زدایی توسط آب تختال ها را به قفسه هایی می برند تا ضخامت آن ها به اندازه ۷۵ درصد کاهش پیدا کند که با کاهش ضخامت تختال ها ؛ عرض ورقه ها افزایش پیدا می کند.

مرحله بعدی نورد خشن نام دارد. در این مرحله تختال ها را وارد قسمتی می کنند  که دارای چندین قفسه می باشد و هر کدام از این قفسه ها دارای ۲ تا ۴ غلتک می باشند. در مرحله ی بعد یک جعبه کلاف وجود دارد که در بین قفسه‌های خشن و نورد نهایی قرار گرفته است.

این جعبه کلاف دارای کاربردهای دیگری نیز می باشد  مانند شکستن پوسته هایی که روی تختال ایجاد شده ، همگن سازی دمای ورقه ها و هم چنین افزایش ظرفیت تولید.

تختال ها  پس از خروج از این کلاف ؛ سریعا توسط فشار قوی آب پوسته زدایی می شود تا کاملا تمیز و یک دست شوند.

در مرحله آخر و در زمانی که ورق سیاه به دمای مناسب رسید آن را از اولین قفسه ی نورد عبور می دهند که طی این مراحل ضخامت ورق تولیدی ۱ تا ۴ میلی‌متر کاهش پیدا می کند و این وسیله ؛ این کار را با سرعت بسبار بالا ۱۰ الی ۲۰ عدد در ثانیه انجام می دهد . سپس در آخر این ورق هایی را که قفسه نورد بیرون می آیند روی یک میز که دمای پایینی دارد قرار می دهند تا کم کم سرد شوند و بعد از خنک شدنشان این ورق ها به شکل کلاف در می آورند. در این مرحله ورق سیاه کاملا آماده است و برای فروش به بازار عرضه می شود.

انواع ورق های سیاه

ورق های سیاه در ۲ نوع مجزا تهیه می شوند:

 • ورق سیاه صنعتی
 • ورق سیاه معمولی

بیشترین کاربرد ورق های سیاه صنعتی در صنعت ساختمان سازی ، سد سازی ، مخزن سازی و ساخت سوله هاست که به طور معمول ضخامت آن ها ۶۰ میلی متر است

اندازه ورق های سیاه

ضخامت های ورق سیاه بسیار متنوع است و از ۲ میلی متر شروع شده و تا ۱۰۰ و ۱۲۰ میلی متر ادامه می یابد.

عرض ورق های سیاه نیز بسته به ضخامت شان یکی از ۴ مورد زیر است :

۱۰۰ _ ۱۲۵ _ ۱۵۰ _ ۲۰۰

ورق سیاه یا نورد گرم کاربردهای بسیار متنوعی دارند  و در صنایع مختلفی از جمله کشتی سازی، صنایع سنگین فلزی، صنعت ساختمان، تانکر سازی، خودروسازی، مخازن خاص، سدسازی، تولید تجهیزات کشاورزی، مخازن سد سازی و … به کار می روند.

تماس با ما

آیا درخواست مشاوره یا سفارش دارید؟

آدرس دفتر : تهران خ پاسداران خ گل نبی پلاک ۴۰ واحد 604 کد پستی ۱۹۴۷۹۵۳۶۸۳

آدرس کارخانه : جاده قدیم قم پلیس راه حسن آباد کیلومتر ۵ جاده چرمشهر شهرک صنعتی بیجین ری خیابان چهارم غربی پلاک 39 کد پستی ۱۸۳۵۱۹۱۷۱۹

شماره تماس کارخانه: 56258237 – 56258238 – 56258238 021 ساعت 8:30 – 17

شماره تماس دفتر : 22193493 – 22193494-021 ساعت 8:30 – 17

مهندس آرمش مدیریت بازرگانی و تولید : 09912088152 ساعت 9 – 18

مدیر عامل آقای مهندس چشمه علائی : 09123399587 ساعت 9 – 18

شماره فکس : 89771637

Email : info@bejinpars.ir
bejinpars@gmail.com