تولید ال اس اف Lsf

تولید ال اس اف Lsf

سازه ال اس اف و یا سازه قاب فلزی سبک به شدت صنعت معماری را دگرگون ساخته با بررسی تاریخ معماری و شهرسازی می‌بینیم که با گذشت زمان، با اینکه بشر قادر به ساخت سازه‌های مجلل و پر زرق و برق‌تری نسبت به قبل بوده است، از یک نقطه به بعد، به ویژه در انبوه‌سازی‌های خود از فناوری و شیوه‌های مهندسی روز در مسیر ساخت سازه سبک، ایمن، ساده‌تر و با سرعت اجرای بالاتر استفاده کرده است.

بدیهی است که سازوکار، ماشین آلات یا دانش نیرو‌های انسانی (از مهندسین ارشد گرفته تا کارگران ساده یک پروژه) به صورت روزافزون در حال تکامل و پیشرفت بوده و ساختمانی که تا همین یک دهه پیش طراحی و ساخت آن برای معماران ایرانی پر از رمز و راز و سؤال بوده یا به صورت آرزویی دست نیافتنی مطرح می‌شده است، امروزه به عنوان گزینه اول این افراد و مجموعه‌ها به سادگی پیاده می‌شود.

با توجه به این توضیحات، طراحی و ساخت ساختمان پیش ساخته با سازه ال اس اف به عنوان محصولاتی با مقاومت بالا، هزینه‌ای مقرون به صرفه، سرعت قابل توجه ساخت و دیگر مزایایی که وجود دارد یکی از مصادیق همین روش‌های ساخت و ساز مدرن است که با وجود دور از دسترس بودن در دهه‌های گذشته، امروزه یکی از پایه‌های ثابت ساز و ساخت به ویژه در ساختمان‌های یک یا دو طبقه و ویلایی می‌باشد.

استاد رانر در سازه ال اس اف

اجرای سازه ال اس اف LSF به روش کانادایی

سازه ال اس اف به روش کانادایی با پروفیل‌ها با ضخامت بیشتر و در حدود ۱ میل متر انجام می‌شود و به همین دلیل تا ۵ طبقه را می‌توان با استفاده از این سازه بنا کرد. در این سیستم سازه صورت استاد و رانر خام تولید می‌شود و کلیه عملیات مربوط به برش، ایجاد سوراخ و مونتاژ قطعات توسط شخص در محل انجام پروژه صورت می‌گیرد. در سازه LSF به روش کانادایی عرض جان در سازه با توجه به کاربردی که دارد بین ۵ الی ۳۳ سانتی‌متر و ضخامت آن در حدود ۵. ۰  الی ۳ میلی‌متر می‌باشد و این تغییر این امکان را فراهم می‌کند تا حیطه عمل مهندسین در این سازه بیشتر باشد. در این سیستم از سازه LSF کلیه محاسبات سازه بر حسب فایل محاسبات SAP و آیین‌نامه محاسباتی ۲۸۰۰ زلزله ایران و AIST کانادا انجام می‌شود و به دلیل انجام محاسبات توسط مهندس محاسب دارای صلاحیت و وجود دفترچه محاسبات امکان دریافت پایان کار و سند وجود خواهد داشت.

شرکت تولید صنعت بجین پارس در راستای بهبود ساختار عمرانی کشور و با هـدف ایجاد اشتـغال و ارائه خدمات درجه یک، با گردآوری تجارب 20 سـاله مجـموعه ای از مهـندسین در زمیـنه طراحـی، تولید و اجرا سـازه های سبک فولادی ال اس اف LSF این مجموعـه را بنا نهـاده است و اقدام به طراحـی و سـاخت ویلاهای لوکـس ضد زلزله و تولید سازه ال اس اف با کمترین هزینه ممکن درساخت و بالاترین سرعت در ساخت و تحویل ابنیه کرده است.

مزایای سازه ال اس اف

  1. وزن سبک: یکی از مهم‌ ترین مزایای سازه ال اس اف، وزن سبک آن است. این ویژگی باعث می‌شود که فروش ال اس اف به عنوان یک جایگزین مناسب برای سازه‌های سنتی مناسب باشد. وزن سبک این سازه در هزینه‌ های حمل و نقل و تحویل به محل ساختمان هم بسیار مهم است.
  2. آسانی نصب: سازه ال اس اف با استفاده از قطعات سبک و ساده ساخته شده است که به آسانی قابل نصب و تعویض هستند. همچنین از سازه ال اس اف برای سریع ترین روش ساخت ویلا نیز استفاده می شود. این ویژگی باعث می ‌شود که زمان نصب سریع ‌تر باشد و همچنین هزینه ‌های نصب کاهش یابد.
  3. مقاومت در برابر زلزله: سازه LSF با توجه به طراحی خاص خود، مقاومت بالایی در برابر زلزله دارد. این ویژگی باعث می ‌شود که در مناطق پر خطر و زلزله خیز، این نوع سازه به عنوان یک جایگزین مناسب برای سازه ‌های سنتی شناخته شود.
  4. طول عمر بالا: سازه ال اس اف به دلیل استفاده از مواد مرغوب و مقاوم، طول عمر بالایی دارد. این ویژگی باعث می ‌شود که هزینه ‌های نگهداری و تعمیرات در طولانی مدت کاهش یابد.
تولید ال اس اف
سازه ال اس اف به سبک کانادایی
سازه سبک lsf
سازه سبک lsf

 

پیمایش به بالا
Call Now Button