آموزش وال پست

آموزش وال پست یا آموزش اجرای وال پست نیاز به تخصص خاصی نداشته و با داشتن حداقل دانش ساختمانی و مطالعه آیین نامه قابل اجراست پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با نحوه اجرا وال پست منقطع ناودانی مطابق آیین نامه و مطابق اجرای بازاری آن آشنا شوید.

در این آموزش خواهید آموخت

وال پست چیست؟

وال پست به زبان ساده عضو غیر سازه ای ساختمان بوده و نقش نگهدارنده دیوار ها در برابر نیروی داخل صفحه و خارج از صفحه را در زمین لرزه و حوادث دارا می باشد.

آموزش محاسبه وال پست منقطع از روی نقشه معماری

محاسبه وال پست از روی نقشه معماری بسیار ساده بوده و فراموش نکنید که این سیستم بیش از یک تیپ اجرا دارد. پس میتوان به چند روش و تعداد مختلف یک منزل و یک ساختمان را محاسبه کرد.

آیا اجرای ناودانی منقطع هزینه کمتری نسبت به روش نبشی دارد؟

به طور کلی بله هزینه اجرای وال پست به صورت منقطع می تواند حدود 20 درصد نسبت به نبشی ارزانتر باشد اما این کاملا بستگی به مجری پروژه دارد

استفاده از نبشی به عنوان وال پست در ساختمان مطابق آخرین پیوست آیین نامه ممنوع بوده

اجرای ناودانی منقطع

مطابق آیین نامه طول آزاد دیوار خارجی در پلان نباید از 4 متر و ارتفاع آزاد آن نباید از 3/5 متر بیشتر در نظر گرفته شود. در دیوارهاي با طول بیشتر از 4 متر باید از عضو قائم با مقطع فولادي یا بتنی به عنوان تکیه گاه جهت مهار خارج از صفحه دیوار (وادار) و در دیوارهاي با ارتفاع بیش از 3/5 متر باید با استفاده از عضو افقی با مقطع فولادي یا بتنی
(تیرك یا وادار افقی) ارتفاع آزاد را کاهش داد.

آموزش وال پست، آموزش محاسبه وال پست، وال پست منقطع

تماس با ما

مجموعه تولید صنعت بجین پارس با استفاده از بالاترین تکنولوژی روز دنیا، ماشین آلات پیشرفته و بهره مندی از تیم مهندسین متخصص و پرسنل مجرب و کارآزموده در بخش های تولید، کنترل کیفیت و دیگر بخش ها همواره توانسته کیفیت محصولات خود را بیافزاید و اعتقاد سازمانی خویش را بر این اساس که رمز ماندگاری و استمرار نیکنامی در بازار تداوم در تعالی و پیشبرد کیفیت است حفظ نماید.

به همین جهت ما همواره در تلاشیم تا به بهترین شکل پاسخگوی شما عزیزان  باشیم….

پیمایش به بالا
Call Now Button